About Nicklaus Predovic

31 thoughts on “İngiliz istihbarat belgelerinde Mustafa Kemal

 1. Atatürke ajan diyenler iyi izlesin görsün düşmana karşı nasıl mücadele verdiğini bazı vatan hainlerinin attıkları iftiralardan utanmayanlar şerefsizler beğenmedikleri Atatürkün ve silah arkadaşlarının kurtardığı ülkede utanmadan yaşıyorlar ve ermeni katliamı diye iftira atan ülkeler önce kendi yaptıklarına baksinlar

 2. 00:34 İngilizler,zıtları desteklenmeli diyerek bütün Atatürk düşmanlarını nasıl da kendilerinin yönettiğini itiraf ediyorlar

 3. Samsun bafra alaçam ondoku mayıs ilçesi sahil kesimde ingiltere fransa tarafından silahlandırılan rum çeteleri Türkler arasında şiddetli çatışmalar başladı yaklaşık mart başında nisan ayı ve mayısa kadar şiddet artarak devam etti Türk köylerini basan rumlar sivilleri öldürmüş çocukları katletmiştir bu olayların üzerine Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK müfettiş olarak samsun civarında bulunan jandarma polis ve asker elindeki silahları alıp ve Türk milisleri silahsızlandırmak cezalandırmak için samsuna gitmesi istenmiş Gazi Mustafa Kemal Atatürk tam tersini kuvvetleri örgütleyip birleştirmiştir.

 4. Adamlarda aşağılık kompleksi yok, başarısız olunca gökten peygamberler geldi de onlara yardım etti biz de savaşı kaybettik demiyorlar 😉

 5. Bu videoya yorum yapan ve yapacakların okuyucular tarafından çoğunun ciddiye alınmaması gerektiğine inanıyorum. Birisi yazmış ki atatürk bizi batıya özendirdi diğeri yazmış gizli belgeleride çıkarın falan hepsi halkı manüpüle etmek için açılmış fake hesaplar ciddiye almayın.

 6. Koskoca osmanlı milletini uyuşuk topluluklar diye tanımlatacak kadar düşmüşüz buda dinle yönetilen kandırılan toplumun durumunu gayet güzel açıklıyor.

 7. Yunanın yaptığı katliamlardan bahsetmeyip izmirin işgalini 3sn de geçmeniz gerçekten büyük düşüncesizlik örneği

 8. sadece merakımdan soruyorum hiçbir art niyet aramayın 8:30da mustafa kemalin eli niye iç ceketinde çevresinde hiçbir askerde bu tutum yok iken sadece mustafa kemalde var bu en üst rütbelinin yaptığı bir askeri bir prosedür mü?

 9. Keşke bağımsız ve satılık olmayan bir basınımız olsaydı da düşmanın istihbarat arşivlerinden bizlere nasıl baktıklarını, türk bağımsızlık mücadelesini nasıl zayıflatacaklarını bir türk gazetesinden, televizyonundan öğrenebilseydik.

 10. BBC ne kadar dürüstsün.
  Yalnız artık bizim yanımızda yer alın
  Etnik, dini ve mezhepsel örgütleri yani kürtçü, selefi partileri desteklemeyin
  Türk, Demokratik ve Laik olan devleti destekleyin

 11. İngilizlerin siyonistlerin kurdugu paralel ihanet cetesi..
  Uşagı Yunanlılar ve kurdurdukları paralel hükümetle osmanlıyı yıktınız..
  Paralel ihanet ceteleriniz ile birlikte 3milyon insanı şehit ettiniz..
  Yunanda sizde katilsiniz..
  Bu propagandalar bu yüzden..
  İdam ettirdiginiz Menderesin ve bakanların açıları bitmedi daha.
  Yeni Uşagınız Ekremi iyice parlatın belki milleti ikna edebilirsiniz..

  Fetö de sizin ve ameriganın terör örgütü..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *